Zapraszamy na inaugurację

„Sto Lat! Narodowy Toast czy Chichot Historii?” to tytuł wykładu inaugurującego XXVI semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim. Specjalnym gościem Stowarzyszenia Europa i My będzie prof. dr hab. Paweł Dobrowolski, historyk, dyplomata i wykładowca akademicki. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego UTW odbędzie się 4 października 2018 roku o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych.

zaproszenie inauguracja 2018

Rozpoczynamy trzynasty rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim, a wraz z nim kolejny zestaw bardzo ciekawych zajęć, wykładów i fakultetów dla seniorów – informuje Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. Wykłady będą odbywać się tradycyjnie raz w tygodniu w godzinach 10-12 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Spotkanie inauguracyjne rozpocznie się tradycyjnym Gaudeamus w wykonaniu chóru uniwersyteckiego UTW „Fermata”. W dalszej części spotkania po wystąpieniach zaproszonych gości, świeżo przyjęci do grona studentów UTW oraz wszyscy obecni będą mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego związanego z przypadającym w tym roku jubileuszem 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Prof. Paweł Dobrowolski, historyk, dyplomata i wykładowca akademicki w Collegium Civitas; Konsul Generalny RP w Szkocji (1990-1995), Ambasador RP w Kanadzie (2000-2004) oraz na Cyprze (2009-2013), rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych w latach 1995-2000 i 2005-2006 przypomni najważniejsze wydarzenia historyczne ostatniego wieku.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się 4 października 2018 roku o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 przy ul. Kilińskiego 8 c.

Szczegóły w poniższym zaproszeniu:

 

Fot. msz.gov.pl