Zapraszamy na inaugurację nowego roku akademickiego

„Symboliczne wartości Zamku Królewskiego w Warszawie” to tytuł wykładu inaugurującego XXVIII semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim. Specjalnym gościem Stowarzyszenia Europa i My będzie prof. dr hab. Andrzej Rottermund, historyk, wieloletni dyrektor Zamku Królewskiego W Warszawie. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego UTW odbędzie się 3 października 2019 roku o godz. 17:00 w grodziskiej Mediatece.

Rozpoczynamy czternasty rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim, a wraz z nim kolejne zajęcia i wykłady dla seniorów – informuje Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. Wykłady będą odbywać się tradycyjnie raz w tygodniu w godzinach 10-12 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Spotkanie inauguracyjne rozpocznie się tradycyjnym Gaudeamus w wykonaniu chóru uniwersyteckiego UTW „Fermata”. W dalszej części spotkania po wystąpieniach zaproszonych gości, świeżo przyjęci do grona studentów UTW oraz wszyscy obecni będą mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego związanego. Prof. Andrzej Rottermund, polski historyk sztuki, profesor nauk humanistycznych (1990), muzeolog, w latach 1990–1996 przewodniczący Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Muzeów, w latach 1991–2015 dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie zaprezentuje i omówi symboliczne wartości i historię Zamku Królewskiego.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się 3 października 2019 roku o godz. 17:00 w grodziskiej Mediatece przy ul. 3 Maja 57.

Szczegóły w poniższym zaproszeniu:

 

Fot. Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 pl