Program na semestr zimowy 2020/2021

5 października 2020 rozpoczyna się nowy semestr (XXX) Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim. W programie m.in. 14 wykładów, spotkania integracyjne oraz zajęcia fakultatywne.

POBIERZ PROGRAM NA SEMESTR ZIMOWY 2020/2021

W nowym semestrze UTW znajdą się wykłady poświęcone kwestiom międzynarodowym, kulturze, podróżom, etnografii, historii i polityce. O Katarzynie II i jej ulubionej rezydencji – Carskim Siodle opowiadać będzie mgr Emilia Szutenbach pilot i licencjonowany przewdonik. Tradycyjnie już gościem naszym będzie burmistrz Grzegorz Benedykciński, który tym razem opowie o najnowszych inwestycjach i działaniach samorządu lokalnego.

Do Afryki, a szczególnie do Nigerii, Beninu i Ghany zabierze nas dr Patrycja Kozieł z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim znany jest z uniwersalnych wykładów poświęconych różnym dziedzinom głównie humanistycznym. Program na nowy semestr zawiera zawiera wykłady poświecone kulturze, m.in. o twórczości Wojciecha Młynarskiego opowie Sławomir Drygalski, dziennikarz Polskiego Radia, a o architekturze współczesnej przełomu wieków dr Ewa Zawadzka.

W zależności od sytuacji epidemiologicznej chcielibyśmy zorganizować choć jedno spotkanie integracyjno-kulturalne oraz występ Chóru Fermata. Na pewno z podczas spotkania świątecznego (Boże Narodzenie) planowany jest występ Anny Asińskiej i dr. Marcina Łukasza Mazura.

Udział w spotkaniach ze słuchaczami zapowiedzieli również politycy. Odwiedzi nas wicemarszałek Senatu RP – Michał Kamiński a także z wykładem nt. polityki senioralnej na Mazowszu – członek zarządu Województwa Mazowieckiego – Elżbieta Lanc.

Wykłady to jednak nie wszystko co czeka na srebrnych studentów. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w zajęciach dodatkowych, takich jak lektorat z języka angielskiego, zajęcia decoupage. Czy odbędą się zajęcia na basenie – zobaczymy. Zachęćamy jednak do spacerów Nordic Walking. Dla chętnych organizowane będą wycieczki. Pierwsza do Warki.

Grodziski Uniwersytet Trzeciego Wieku to również redakcja kwartalnika „Senior i Ty”, która  gorąco zaprasza do współpracy, udziału w warsztatach dziennikarskich i nadsyłania swoich tekstów.

Szczegółowych informacji na temat Uniwersytetu Trzeciego Wieku udziela samorząd uniwersytetu. W przypadku pytań organizatorzy proszę o kontakt telefoniczny – tel. 22 734 7936 (biuro) lub bezpośrednio 605 440 035 (Alicja Zdrojewska), e-mail: utw@europaimy.org. Dodatkowo, w każdy wtorek i piątek w godzinach 10:00-12:00 odbywają się dyżury w biurze UTW w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie>>>

Patronat nad Uniwersytetem Trzeciego Wieku sprawuje Starosta Powiatu Grodziskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Zajęcia dofinansowane są przez Gminę Grodzisk Mazowiecki.