Gen. Bolesław Wieniawa-Długoszowski… – wykład

Zapraszamy na wykład online. pt. „Pierwszy Ułan II Rzeczpospolitej Gen. Bolesław Wieniawa-Długoszowski”. Czwartek 8 kwietnia 2021, godz. 10:00

Ula Kowalczuk – ur. w 1964 r. w Warszawie, studiowała na Politechnice Warszawskiej, w 1989 r. wyjechała do Niemiec, gdzie studio­wała Werbung und Verkauf w Institut für Lernsysteme Hamburg. Po powrocie do Polski przez kilkanaście lat pracowała w dziedzinie marketingu i reklamy, w tym wiele lat zarzą­dzała agencją reklamową. Prywatnie miłośni­czka języka polskiego, historii, pasjonatka koni i jeździectwa, od 2006 r. właścicielka konia Tiszmena – wałacha szlachetnej półkrwi, jego jedyny jeździec i trener. Zafascynowana kulturą hipiczną, czyli wszystkim tym, co osadziło się w historii, języku polskim, obyczajach i tradycjach w związku z wielowiekową służbą koni u boku Polaków. Autorka książek, w tym o języku polskim i konizmach, czyli przysłowiach i rozmaitych powiedzeniach odnoszących się do koni.

Wykład o Generale Bolesławie Wieniawie Długoszowskim to opowieść o wyjątkowym człowieku, przedstawiająca jego życiorys, fascynacje, dokonania, zasługi i oczywiście anegdoty, które w dużej części wymyślał bądź sprytnie ubarwiał, stając się dzięki nim celebrytą przedwojennej Warszawy.

Wykład dostępny. tutaj: https://mowes.clickmeeting.com/wyklad-utw

Działanie dofinansowane przez Gminę Grodzisk Mazowiecki.