Koncert Justyny Reczeniedi oraz Chóru

14 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia miał miejsce niezwykły koncert. Zebrani na sali słuchacze UTW mięli przyjemność wysłuchać dysponującą przepięknym sopranem Justynę Reczeniedi. Artystka, która zachwyca nie tylko w kraju (ostatnio w Polskiej Operze Królewskiej), lecz także na wielu prestiżowych scenach – nawet w tak odległych miejscach jak Tokio Opera City i Orchard Hall w Japonii tym razem zaśpiewała kolędy.

Po ok. półgodzinnym występie artystki operowej na scenie pojawił się Chór UTW Fermata. Jego członkowie ubrani w nowe stroje, które zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Europa i My w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, zaśpiewali kolędy i pastorałki. Na koniec oficjalnie pożegnano dotychczasowego akompaniatora – Pana Janusza Wilczyńskiego, który ze względów zdrowotnych kończy współpracę z chórem.

W uroczystym spotkaniu udział wzięli Starosta Powiatu Grodziskiego – Marek Wieżbicki, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego – Grzegorz Benedykciński, Dyrektor Centrum Kultury – Paweł Twardoch oraz prezes Stowarzyszenia Europa i My- Daniel Prędkopowicz. Wszyscy złożyli słuchaczom UTW świąteczne życzenia.