Jerzy Stępień zainauguruje nowy rok akademicki UTW

„Samorząd Wolności” to tytuł wykładu inaugurującego XXXVIII semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim. Specjalnym gościem Stowarzyszenia Europa i My będzie Jerzy Stępień, m.in. były Prezes Trybunału Konstytucyjnego. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego UTW odbędzie się 4 października 2024 roku o godz. 17:00 w sali widowiskowej (kinowej) Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

– Rozpoczynamy osiemnasty rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim, a wraz z nim kolejny zestaw bardzo ciekawych zajęć, wykładów i fakultetów dla seniorów – informuje Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. Wykłady będą odbywać się tradycyjnie raz w tygodniu w godzinach 10-12 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Poniżej program zajęć.

Spotkanie inauguracyjne rozpocznie się tradycyjnym Gaudeamus w wykonaniu chóru uniwersyteckiego UTW „Fermata”. W dalszej części spotkania po wystąpieniach zaproszonych gości, świeżo przyjęci do grona studentów UTW oraz wszyscy obecni będą mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego zatytułowanego tak samo jak książka – wywiad rzeka z Jerzym Stępniem „Samorząd Wolności”. Przypominamy, że Jerzy Stępień to prawnik i polityk, sędzia, radca prawny, senator I i II kadencji (1989–1993), wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (1997–1999), w latach 1999–2008 sędzia Trybunału Konstytucyjnego, w latach 2006–2008 prezes TK. Wspólnie ze ś.p. prof. Jerzym Regulskim był twórcą reformy samorządowej w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się 4 października 2024 roku o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.