Program

Poniżej do pobrania aktualny program zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim:

UTW program semestr 33 wiosna 2023

Programy wcześniejszych semestrów:

Oprócz cotygodniowych wykładów oraz częstych wycieczek w dalsze i bliższe rejony, UTW już od dziesięciu lat oferuje swoim studentom rozmaite zajęcia dodatkowe. Wybór jest tak szeroki, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Obecnie aktywnie działają grupy uczestniczące w zajęciach na basenie, kursach komputerowych oraz decoupage’u, śpiewające w chórze, biorące udział w gimnastyce korekcyjnej, a także w lekcjach języka angielskiego oraz warsztatach dziennikarskich. Oferta jest elastyczna i dostosowywana na bieżąco do zapotrzebowania słuchaczy.

W poprzednich latach prowadzono m.in. lekcje rosyjskiego i niemieckiego, warsztaty plastyczne i seminaria z japonistyki, a swoją kondycję poprawić można było na zajęciach jogi, nordic walking, tai chi i zumby.

Dzięki zajęciom seniorzy uaktywniają się społecznie oraz nabierają większej łatwości w integrowaniu się w swoim gronie. Każdy ze studentów może uczestniczyć w dowolnej liczbie zajęć. Jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, a do każdej z grup – z wyjątkiem zajęć językowych – można dołączyć w każdej chwili.