O Uniwersytecie w TVP2

14 marca 2018 roku w Programie 2 TVP został wyemitowany program z cyklu „Pożyteczni.pl„. Tematem odcinka była aktywność seniorów w ramach uniwersytetów trzeciego wieku. Pierwszy materiał dotyczy działań grupy teatralnej „Między słowami” wywodzącej się m.in. z Uniwersytetu Otwartego Pokolenia z Podkowy Leśnej. Po nim prowadząca prowadzi wywiad z Marią Barbarską z Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od 14 minuty oglądamy reportaż o naszym UTW.

Poza wypowiedziami Daniela Prędkopowicza ze Stowarzyszenia Europa i My oraz koordynatorki UTW – Alicji Zdrojewskiej, o uniwersytecie wypowiadają się słuchacze. Opowiadają o zajęciach w których uczestniczą, o atmosferze, jaka u nas panuje oraz o motywacjach związanych z zapisaniem się na UTW.

„Pożyteczni.pl” to magazyn opisujący działalność organizacji pożytku publicznego i formy aktywności obywatelskiej. Jak można wyczytać na stronie TVP – Pokazujemy energię i kreatywność ludzi, którzy sami postanowili zmienić i wzbogacić rzeczywistość wokół siebie i pomóc sobie i innym w rozwiązywaniu problemów. Program prowadzi Marta Kielczyk. Zachęcamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez Joannę Jaworską.

ZOBACZ PROGRAM