Zapraszamy na inaugurację nowego roku akademickiego

„Liberalny porządek międzynarodowy: zmierzch czy kryzys?” to tytuł wykładu inaugurującego XXX semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim. Specjalnym gościem Stowarzyszenia Europa i My będzie prof. dr hab. Roman Kuźniar, politolog, kierownik katedry na Uniwersytecie Warszawskim, ambasador tytularny i były doradca prezydenta RP. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego UTW odbędzie się 5 października 2020 roku o godz. 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury.

Po trudnym, niemal bez zajęć z powodu pandemii, semestrze letnim, wracamy do zajęć i rozpoczynamy piętnasty rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim – informuje Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. Wykłady będą odbywać się, jak zawsze, raz w tygodniu w godzinach 10-12 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Spotkanie inauguracyjne rozpocznie się tradycyjnym Gaudeamus w wykonaniu chóru uniwersyteckiego UTW „Fermata”. W dalszej części spotkania po wystąpieniach zaproszonych gości, wśród których swój udział zapowiedział Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, świeżo przyjęci do grona studentów UTW oraz wszyscy obecni będą mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego. prof. dr hab. Romana Kuźniara, kierownika Katedry Studiów Strategicznych i Bezpieczeństwa Międzynarodowego Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Prof. Kuźniar to ambasador tytularny; odznaczony m.in. francuską Legią Honorową. Dyrektor departamentu, minister pełnomocny w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie oraz dyrektor Akademii Dyplomatycznej (1990-2005); dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (2005-2007), doradca Prezydenta RP ds. międzynarodowych (2010-2015).

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się 5 października 2020 roku o godz. 17:00 w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9..

Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wydarzenie odbywać się będzie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zachęcamy do lektury zasad bezpiecznego funkcjonowania UTW w trackie epidemii COVID-19 oraz zasad przyjętych przez Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.