W cym góralsko siła? – WYKŁAD

W najbliższy czwartek (11 lutego 2021) o godz. 10:00 odbędzie się kolejny wykład online, czyli za pośrednictwem Internetu. Zapraszamy wszystkich słuchaczy do udziału w tym wydarzeniu przed swoimi komputerami lub z telefonami (smartfonami) w ręku.

Temat wykładu: W cym góralsko siła?

Prowadząca wykład: Krzysztof Trebunia-Tutka

Architekt, muzyk- multiinstrumentalista, pedagog.  
Z urodzenia i zamiłowania – góral i zakopiańczyk, hołdujący tradycji i walczący o jej przetrwanie.
Założyciel i lider rodzinnego zespołu Trebunie-Tutki, który poniósł w świat muzykę polskich górali; autor audycji radiowych i prelekcji, pomysłodawca i autor płyt z tradycyjną muzyką góralską, juror i konferansjer wielu festiwali, M.IN. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Jako muzyk, nagradzany głównymi nagrodami na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzyki tradycyjnej.
Twórca prekursorskiego nurtu Nowej Muzyki Góralskiej, która jest kreatywną kontynuacją muzyki Skalnego Podhala i próbą ocalenia jej dla przyszłych pokoleń.  
Jest nauczycielem dyplomowanym muzyki góralskiej (od 25 lat kształci młodzież w Tatrzańskim Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem) autorem podręcznika do nauki muzyki góralskiej i wykładowcą studiów podyplomowych.

WYKŁAD ODBĘDZIE SIĘ TU – KLIKNIJ! >>>