Alergia oraz ochrona farmaceutyczna… – wykład

Zapraszamy na wykład „Alergia oraz ochrona farmaceutyczna w alergii”. Czwartek 6 maja 2021, godz. 10:00.

Wykład odbędzie się tu: https://mowes.clickmeeting.com/wyklad-utw

Spotkanie poprowadzą Klaudia Przygodzińska, Beata Płaskowicka, Sandra Markus – studentki farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, członkinie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Pasjonatki nauki i edukatorki.

Wykład odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej: Alergia – skonsultuj z farmaceutą. Głównym organizatorem projektu jest Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Warszawa. – Jesteśmy samorządną i apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą studentów i absolwentów farmacji. Naszymi głównymi celami są reprezentowanie interesów polskich studentów farmacji i młodych farmaceutów w kraju i za granicą, pomoc w zdobywaniu praktycznych doświadczeń oraz podnoszenie ich poziomu naukowego – mówią prelegentki. – Co roku prowadzimy akcje edukacyjne i profilaktyczne, a jedną z nich jest akcja „Skonsultuj z farmaceutą”. Jej celem jest poszerzanie wiedzy społeczeństwa na temat chorób, których doświadczamy. Przygotowujemy ją dwa razy do roku – zimą oraz wiosną. W tej edycji skupiliśmy się na alergii, gdyż choruje na nią coraz większa liczba osób. W swoich spotkaniach poruszamy kwestie genezy choroby, jej objawów oraz doradzamy, jak postępować, aby nie były one tak dokuczliwe – dodają.