Zapraszamy na inaugurację roku akademickiego 2023/2024

„Polska klasa polityczna – rekapitulacja przed wyborami?” to tytuł wykładu inaugurującego XXXIV semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim. Specjalnym gościem Stowarzyszenia Europa i My będzie J.M. prof. dr hab. Wawrzyniec Konarski, politolog, Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego UTW odbędzie się 5 października 2023 roku o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

– Rozpoczynamy osiemnasty rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim, a wraz z nim kolejny zestaw bardzo ciekawych zajęć, wykładów i fakultetów dla seniorów – informuje Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. Wykłady będą odbywać się tradycyjnie raz w tygodniu w godzinach 10-12 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Foto: vistula.edu.pl

Spotkanie inauguracyjne rozpocznie się tradycyjnym Gaudeamus w wykonaniu chóru uniwersyteckiego UTW „Fermata”. W dalszej części spotkania po wystąpieniach zaproszonych gości, świeżo przyjęci do grona studentów UTW oraz wszyscy obecni będą mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego związanego w zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Prof. Wawrzyniec Konarski, badacz zagadnień etnokulturowych i polityczno-ustrojowych w systemach demokratycznych i autorytarnych oraz wybranej problematyki w ramach najnowszej historii politycznej zmierzy się z oceną polskiej klasy politycznej.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się 5 października 2023 roku o godz. 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Spółdzielczej 9.

Szczegóły w poniższym zaproszeniu: